Bitwa o Stargard 2013 5


      Życie wydaje ci się „normalne”, ale twój świat został poddany infiltracji. Zespół naukowców w CERN odblokował tajemniczą energię i pozwolił jej rozprzestrzenić się na całym świecie. Pochodzenie i cel tej siły jest nieznany, ale niektórzy badacze uważają, że ma wpływ na nasz sposób myślenia. Musimy zacząć kontrolować energię, albo ona zacznie kontrolować Nas!

Stargard pod kontrolą Oświeconych

Stargard pod panowaniem Oświeconych – czerwiec 2013

 

„Stargardzianie! Nie czujecie się inaczej? Oświeceni przejęli prawie cały Stargard! My agenci Ruchu Oporu od kilku miesięcy bezskutecznie próbujemy przejąć portale by uchronić Was przed negatywnym działaniem energii XM. Nie możecie stać bezsilnie i poddawać się nieznanemu, które ma wpływ na Wasze umysły. Pomóżcie Nam wyzwolić się z tej kontroli, pomóżcie nam walczyć z kilkukrotnie przewyższającą nas liczebnie grupą Oświeconych. Nie pozostańcie bierni na ostatni krzyk wołania o pomoc!” RenoiRDanieL agent Ruchu Oporu poziomu 7

„Wasz opór jest daremny. Liga Oświeconych jest zbyt silna. Porzućcie nadzieję i wstąpcie w nasze szeregi. Oferujemy przeszkolenie, pilotaż przez okres adaptacyjny, zegarek i orzeszki. Lepiej teraz przystąpić do jedynie słusznej frakcji niż potem umrzeć w męczarniach. Zielone światło wkrótce opanuje świat.” Joanmo agentka Oświeconych poziomu 6

Bitwa o Centrum - 11 lipca 2013

Bitwa o Centrum – 11 lipca 2013

Bitwa o Stargard trwa już kilka miesięcy. Wystrzelono już dziesiątki tysięcy pocisków (XMP), zniszczono tysiące rezonatorów, osłon, wieżyczek.

Ofensywa ruchu oporu, która pozwoliła wbić się klinem z rejonów Szczecina w kierunku ulicy Czarneckiego została zatrzymana (patrz. rysunek z 12 lipca), a po kilku dniach zepchana do defensywnych pozycji na os. Letnim (patrz rysunek z 16 lipca). Pomimo pomocy Ruchu Oporu ze Szczecina, nie pozostało nic więcej jak bronić się i czekać na posiłki. Oświeceni ze Stargardu, kilkakrotnie przewyższający liczebnością Ruch Oporu, prowadzą codzienne działania zaczepne na ostatniej już ich linii obrony. Do której strony Ty dołączysz?

Trochę oficjalnego info:

Fabuła gry Ingress (z racji beta-wersji) wciąż ewoluuje i zapewne będzie się zmieniać, ale od początku koncentruje się na odkryciu tajemniczej energii XM (Exotic Matter), która uwalniania jest przez jeszcze bardziej tajemnicze portale rozsiane po całym globie, wtym również wiele portali w Stargardzie i okolicy. Portale są tworami, które powstały w wyniku (nieudanych?) eksperymentów prowadzonych przez naukowców z CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych). W fabule gry pojawiają się równie bliżej nieznani „The Shapers”, którzy chcą oświecić ludzkość. W tym pomagają im właśnie Oświeceni (The Enlightened), którzy chcą przejąć całą energię uwalnianą z portali. Istnieje jednak Ruch Oporu, który jest podejrzliwy co do planów The Shapers oraz Oświeconych. Nie chcąc pozwolić Oświeconym na przejęcie całej energii sami postanowili ją kolekcjonować i przejmować portale na swoją stronę, aby uchronić ludzkość przed nieznanym.

Gra Ingress stworzona przez startup Google pod nazwą Niantic Labs to pierwsza gra RPG, która wykorzystuje w tak dużym stopniu rozszerzoną rzeczywistość (Augmented Reality). Wyposażeni w urządzenie przenośne z systemem Android i aplikacją Ingress przemierzamy ulice miast w poszukiwaniu energii potrzebnej w tworzeniu i zdobywaniu portali wroga. Zasady są proste a rozgrywka wciąga z minuty na minutę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy do “Bitwa o Stargard 2013

 • Joanmo

  Wasz opór jest daremny. Liga Oświeconych jest zbyt silna. Porzućcie nadzieję i wstąpcie w nasze szeregi. Oferujemy przeszkolenie, pilotaż przez okres adaptacyjny, zegarek i orzeszki. Lepiej teraz przystąpić do jedynie słusznej frakcji niż potem umrzeć w męczarniach. Zielone światło wkrótce opanuje świat.

 • SzyMarek

  Cyt: „W tym pomagają im właśnie Oświeceni (The Enlightened), którzy chcą przejąć całą energię uwalnianą z portali.”

  Ktoś tu trochę przegiął z fabułą. To właśnie Ruch Oporu chce pełnej kontroli nad XM tak aby nikt z niej nie korzystał. Oświeceni dążą do tego aby XM były dostępne dla każdego…

  Resistance to organizacja sterowana przez rząd USA która nie ma nic wspólnego z ideą ruchu oporu czy też wolnością. To własnie pełne podporządkowanie jedynej „słusznej idei”

  Shapersi to kosmici, którzy pomogli ludziom prawdziwie wyzwolonym odkryć XM i stworzyć skanery.

  Poza tym fajnie się to czytało 😉

 • zielonomi

  bardziej stronniczo nie dało się tego napisać? Oświecenie chcą aby dostęp do energii mieli wszyscy – Opór – chce ją zawłaszczyć dla siebie

 • renoirdaniel Autor wpisu

  Ruch Oporu chce uchronić ludzi przed nieznanym. Jak możemy poddawać się wpływowi czemuś, czego jeszcze nie znamy. Jeżeli ta energia okaże się czymś dobrym, na pewno pokierujemy ją dla dobra ludzkości. Sami widzicie mieszkańcy Stargardu i okolic 😉 , już 4 komentarze „Oświeconych”, poddanych, kontrolowanych przez energię, o której prawie nic nie wiemy!!!